Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/adminzsp/ftp/strona_zsp/index.php:1) in /home/adminzsp/ftp/strona_zsp/libraries/joomla/session/session.php on line 532

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/adminzsp/ftp/strona_zsp/index.php:1) in /home/adminzsp/ftp/strona_zsp/libraries/joomla/session/session.php on line 532
Finał konkursu „Wydajemy własną książkę”

12.05.2016r. uczestniczyłam wraz z uczniem IIb Mateuszem Kołakowskim w uroczystej gali podsumowującej I przasnyską edycję konkursu „Wydajemy własną książkę”, której organizatorem była Biblioteka Pedagogiczna w Przasnyszu. Galę uświetnił występ uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Przasnyszu pod kierunkiem dyrektora Artura Żuchowskiego, a także obecność pani Anny Grabowskiej – dyrektora Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce oraz pana Roberta Miszczuka – inicjatora i propagatora konkursu „Wydajemy własną książkę”.

Konkurs „Wydajemy Własną Książkę” jest organizowany od roku 1993 przez Młodzieżowy Dom Kultury „MURANÓW” im. C. K. Norwida, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie oraz Wolskie Centrum Kultury. Główne cele konkursu to kształtowanie kultury czytelniczej, pobudzanie wyobraźni dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do podejmowania prób samodzielnej twórczości literackiej, ilustratorskiej i edytorskiej.

Z naszej szkoły laureatem konkursu został Mateusz Kołakowski uczeń klasy IIb, którego „Kosmiczna opowieść” została wyróżniona nagrodą specjalną. Cieszy, że uczniowie rozwijają swoją kreatywność, wyobraźnię, chcą tworzyć i dzielić się swoją twórczością z innymi. Gratuluję Mateuszowi, którego opowiadanie zostało docenione. Mam nadzieję, że w kolejnych edycjach konkursu nasi uczniowie również będą brali udział.

Nagrodzone książki można oglądać na wystawie pokonkursowej „Przasnyskie Białe Kruki” w Bibliotece Pedagogicznej w Przasnyszu przy ul. Szpitalnej 10 do 31 maja.

 

Joanna Różańska-Tańska