Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/adminzsp/ftp/strona_zsp/index.php:1) in /home/adminzsp/ftp/strona_zsp/libraries/joomla/session/session.php on line 532

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/adminzsp/ftp/strona_zsp/index.php:1) in /home/adminzsp/ftp/strona_zsp/libraries/joomla/session/session.php on line 532
Regulamin konkursu „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza”.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas Technikum Obsługi Turystycznej oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł.St.Reymonta w Chorzelach. Organizatorem konkursu jest szkolny bibliotekarz – p.Joanna Różańska – Tańska.

 

Cele konkursu:

  1. Popularyzowanie wiedzy na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza.
  2. Uczczenie ważnych rocznic przypadających w 2016r.: 170 rocznicy urodzin, 100 rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza.
  3. Podnoszenie poziomu wiedzy literackiej i językowej.

Przebieg konkursu:

Osoby chętne mogą zgłaszać swe kandydatury szkolnemu bibliotekarzowi – p.Joannie Różańskiej-Tańskiej do 18.03.2016r. (skład trzyosobowych drużyn).

 

Zasady konkursu :

1. Konkurs ma formę drużynową (każda grupa może liczyć trzy osoby).

2. Każda z drużyn wylosuje 5 pytań z zakresu wiadomości o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Zwycięży zespół, który udzieli najwięcej poprawych odpowiedzi. W razie remisu zostanie przeprowadzona dogrywka na podstawie dodatkowych pytań.

3. Nad poprawnością odpowiedzi i przebiegu konkursu czuwać będzie jury .

 

Termin konkursu: 25.04.2016r.

Nagrodę dla zwycięskiej drużyny ufunduje Dyrekcja szkoły.

Lista obowiązujących lektur:

  1. Henryka Sienkiewicza- „Quo vadis”, „Potop”, „Latarnik”.
  2. Źródła encyklopedyczne.
  3. Markiewicz Henryk „Pozytywizm”.