Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/adminzsp/ftp/strona_zsp/index.php:1) in /home/adminzsp/ftp/strona_zsp/libraries/joomla/session/session.php on line 532

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/adminzsp/ftp/strona_zsp/index.php:1) in /home/adminzsp/ftp/strona_zsp/libraries/joomla/session/session.php on line 532
Wyniki konkursu „Nie tylko ze szkolnych lektur”.

29.04.15r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach odbył się konkurs pt.: „Nie tylko ze szkolnych lektur”. Celem konkursu było: popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży, promowanie autorów literatury polskiej i obcej, wspieranie indywidualnych czytelniczych zainteresowań młodzieży ponadgimnazjalnej.

Uczestnicy konkursu musieli się wykazać ogólną wiedzą o bohaterach literackich znanych z lektur szkolnych i literatury młodzieżowej. Zadania konkursowe należały do trzech kategorii: 1. pytania testowe, 2. rozsypanka wyrazowa, 3. krzyżówka. Uczniowie mieli 45 minut na rozwiązanie zadań, za które mogli otrzymać w sumie 50 punktów. W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczniów z klas IA, IB i IIA. Najlepszy wynik osiągnął Kamil Bruś z IA uzyskując 28 punktów, na drugim miejscu uplasował się Wojciech Andrzejewski z IIA z sumą 27 pkt., a trzecie miejsce zajął Mateusz Biernacki z IIA z 26 punktami.

Budujący jest fakt, że uczniowie naszej szkoły wykazują się obyciem kulturowym i mają kontakt nie tylko ze szkolnymi lekturami.

 

Joanna Różańska-Tańska